Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Teraz jest Śr 17 paź, 2018

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wywiad z Dukajem
PostNapisane: Cz 11 sie, 2011 
Poziom: 6

Gram w: Conan Exiles
http://kulturaliberalna.pl/2011/08/09/p ... eden-ruch/

Fajny wywiad z najlepszym moim zdaniem żyjącym polskim prozaikiem. Trochę o fantastyce, trochę o tym dlaczego współczesna lewica jest do dupy, i trochę o moim koniku, czyli o cyberpunku, także dukajowym.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 
Poziom: 5
Poziom: 5

Gram w: Black Desert Online
Main: Cathrina Syler
Ja tam za Dukajem średnio przepadam (to chyba wina ciągłych dyskusji z jednym kumplem o teoriach które zawierał w książkach), ale jeśli Ciebie to Plu interesuje to Dukaj ma być na Polconie w Poznaniu. Może przyjedziesz? Dla takiego małego brzdąca jakiego ty masz też zapewniają opiekę z tego co czytałam :^^:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 12 sie, 2011 

Jeśli chodzi o Polcon, to niestety odpada - mój synek ma dopiero 4 miesiące i w życiu nie jadł nic oprócz mojego mleka - jakbym go komuś zostawiła pod opieką, to trup by się słał gęsto ;) Także na spotkanie z Dukajem będę musiała jeszcze troszkę poczekać ;)

A co do jego twórczości - można ją lubić lub nie, ale w porównaniu z Dukajem reszta polskiej fantastyki zalicza pad płaski na ryj... A on przecież jest jeszcze taki młody :schockiert:
Ja sobie cenię właśnie ową 'ideową wkładkę' obecną w niektórych jego utworach. Zresztą, wszystko jest właśnie w powyższym wywiadzie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 05 wrz, 2011 

W temacie Dukaja - wymęczyłam wreszcie post o jednym z jego opowiadań. Jak ktoś się nudzi, zapraszam do lektury ;D

http://plutonka.pl/?p=439

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 wrz, 2011 

Main: Kata Dellamorte
ech ty to umiesz pisać
a kiedy o demokracji?

Tytuł:
PostNapisane: Wt 06 wrz, 2011 

Dzięki ;) Większość ludzi wysiada widząc taki wall of text :)

A demokracja jest następna w kolejce, ale to by się trzeba zapytać mojego syna, kiedy ja to napiszę :) Po całym dniu wieczorem jestem tak wyprana, że napisanie tego tekstu o Linii oporu zajęło mi wieeeeele wieeeele dni ;D

Tytuł: Re: Wywiad z Dukajem
PostNapisane: So 28 lip, 2012 

Odkopię wątek, bo niedawno odkryłam starą już książkę Dukaja pt. Inne pieśni. Jeśli ktoś - tak jak ja - nosił się od jakiegoś czasu z zamiarem przyczytania, ale nie mógł się zebrać- niech nie odkłada już tego dłużej :P
Utwór jest po prostu GENIALNY.

W skrócie:
Akcja dzieje się w równoległym wszechświecie, w którym materia zbudowana jest tak, jak pojmował ją Arystoteles: z czterech żywiołów 'ziemskich' (ziemi, powietrza, ognia i wody) oraz piątego 'niebieskiego' - aetheru. O kształcie materii decyduje natomiast jej Forma. W rezultacie więc, człowiek, jako jedyna świadoma swojej Formy istota jest w stanie kształtować materię, zgodnie ze swoją wolą - a ponadto - może też zmieniać siebie oraz narzucać swoją Formę innym - jeśli tylko pozwoli mu na to jego siła. Społeczeństwo dzieli się więc na niewolników, mogących jedynie słuchać, rozmaitej maści rzemieślników w mniejszym lub większym stopniu panujących nad żywiołami oraz arystokrację - ludzi o Formach tak silnych, że są w stanie zmusić innych do posłuszeństwa.
Ponad nimi wszystkimi żyją rodziny królewskie oraz kratistosi - podobne bogom istoty, które są tak potężne, że są w stanie morfować według własnego życzenia całe kontynenty.

W tym świecie pojawia się jednak skaza - Skrzywienie, zmieniające faunę i florę Afryki w sposób całkowicie człowiekowi nieznany. Nasz główny bohater, na skutek intryg, postanawia rozwiązać jego zagadkę. Poszukując prawdy szybko orientuje się, że nikt na Ziemi jej nie zna - udaje się więc na Księżyc, do Pani, najpotężniejszej ludzkiej kratisty, wypędzonej tam pół tysiąca lat wcześniej.

Jest to książka napisana bardzo przystępnym językiem (jak na Dukaja). Na uwagę zasługuje jedynie fakt, że w świecie tym Rzym upadł, a Grecja - nie - w związku z tym niektóre wyrazy brzmią trochę inaczej, gdyż autor zastosował greckie, a nie łacińskie wtrącenia i fleksje.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]