Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Teraz jest Śr 17 paź, 2018

Autor Wiadomość
 Tytuł: Plagiat, czyli całkiem różne utwory.
PostNapisane: Śr 08 lut, 2012 
Poziom: 3

Gram w: Black Desert Online
Main: Milla Brega
Ciekawe i śmieszne…
Pani Natalia Niemen (nieumiejąca śpiewać piosenkarka, ale za to córka znanego taty) wyprodukowała kiedyś utwór pt. „Jestem Mamą”, muzycznie na żywca zerżnięty z utworu Alicji Keys „No One”. Melodia hmmm… śpiewana… ? No może nie jest to najlepsze sformułowanie… Powiedzmy: wykonywana przez polską arty… hmmm wykonawczynię jest inna, ale to tylko dlatego, że pani Niemen nie potrafi inaczej. Coż w tym ciekawego? Ano to, że wśród DZIESIĄTEK pozytywnych ochów i achów, zamieściłem swój skromny komentarz, wskazujący na podobieństwo do utworu pani Keys. Zamieściłem go 3 miesiące po ostatnim komentarzu i… nie uwierzycie: po kilkunastu sekundach była już odpowiedź, w której autor wytykał mi moje niewystarczające wykształcenie muzyczne.
Natalia

[Alicja

Sprawa druga:
Superextraklasowy gitarzysta Adam Burza Burzyński skomponował zajebisty utwór do jakiegoś gniotu filmowego produkcji rodzimej. I właściwie wszystko byłoby w porządku, gdybym nie miał uczucia deja vu, kiedy go słuchałem. Jako żywo przypominał mi utwór z Battlestar Galactica, skomponowany przez Bear McCrearya, na podstawie utworu Hendrixa. Swą opinię oczywiście wyraziłem. Odpowiedź dostałem, nawet dwie , ale już swego kolejnego komentarza nie mogłem tam wlepić… tzn. wyskakuje mi error. Intrygujące, że tylko tam. Wszystko wskazuje na to, że pan Burzyński uwielbia stać w cieniu, rzucanym przez innych i mówić: To mój! Mój własny!*
Jak gdzieś ktoś napisał, nie pamiętam już kto i gdzie, plagiat muzyczny powstaje wtedy, gdy następuje po sobie osiem jednakowych dźwięków, ale w kompozycjach na wiele instrumentów można to z łatwością obejść, zresztą co to za problem… The Song Remains The Same, nawet przy większych różnicach, niż co ósmy dźwięk.
Battlestar

Burza

Jimi

Oczywiście może się mylę i podobieństwo jest zupełnie przypadkowe, a może nawet go nie ma.
*) Na podstawie wypowiedzi Arishoka (czy jak mu tam było) z DA2.
Edit ----> Aha... Jeśli ktoś chce wysłuchać tych utworów, (aby porównać np.) Battlestar proszę posłuchać do końca.

Pieśni o bitwach i krwi, co w żyłach płynie
Pieśni o kobietach, o czerwonym winie,
O syku magii, z ust w mroku ukrytych...
O błysku stali, w spojrzeniu odbitym…
Wśród tylu innych i moja rozbrzmiewa,
Bo nadal tu jestem i pieśń swą wciąż śpiewam.
(Milla)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 08 lut, 2012 
Poziom: 6
Poziom: 6

Gram w: Conan Exiles
Dobre dobre. Nie dałam rady wysłuchać Pani Natalii, nie ma moje uszy. :lachtot:
Plusik za Battlestar, jeden z moich ukochanych seriali, chociaż nienawidzę zakończeń Deus Ex Machina :p

Ja mam tak samo z piosenką zespołu Volver i jedną z moich ulubionych piosenek Radiohead.

Volver:
http://www.youtube.com/watch?v=pXad_Xp5Xeo

Radiohead:
http://www.youtube.com/watch?v=-Z7zThqVBhU

Jak to nie jest zrzyna, to mamy w Polsce wielkie talenty, tylko się marnują ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz 09 lut, 2012 
Poziom: 5
Poziom: 5

Main: Cathrina Syler
To ja dodam komentarze, bo ja różnicy nie widzę :^^: nawet puściłam sobie je jednocześnie dla pewności i jak dla mnie to to samo :/

Edit... Chyba sobie zablokował wystawianie komentarzy :sauer:

Tytuł:
PostNapisane: Cz 09 lut, 2012 

Main: Milla Brega
A więc prawdopodobnie wygląda to tak: większość tzw. artystów zamieszcza swój (kradziony) utwór na np. youtubie, sami piszą komentarze typu: „Do tego momentu moje życie nie miało sensu, ale po usłyszeniu tego kawałka…” itd. W przypadku pani Natalii, musi być używany jakiś bot, który monitoruje konto i natychmiast wrzuca jakieś odpowiedzi, gdy w tekście pojawi się słowo Keys. Intryguje mnie tylko, zadufanie Burzyńskiego. Czy on naprawdę myśli, że ludzie nie oglądali Battlestara? Albo, że ktoś zapomni Tę scenę ?
@Plu
To oczywiście ten sam utwór, ale tu przynajmniej zmieniono aranżację. Widocznie Volver bardziej dba o swój wizerunek, albo też Burza sądzi, że jest tak wielki, iż jego to już nie dotyczy.

@Carmenta
Dzięki za próbę. Wygląda na to, że Burza już nie chce komentarzy, wyrażających podziękowanie za ponowne skomponowanie znanego utworu, zwanego przez niego Standardem Barowym. :lachtot:

Pieśni o bitwach i krwi, co w żyłach płynie
Pieśni o kobietach, o czerwonym winie,
O syku magii, z ust w mroku ukrytych...
O błysku stali, w spojrzeniu odbitym…
Wśród tylu innych i moja rozbrzmiewa,
Bo nadal tu jestem i pieśń swą wciąż śpiewam.
(Milla)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]